Nový začátek 3

25. srpna 2013 v 14:21 | Merylyn |  Nový začátek
Třetí a poslední díl Nového začátku je tady.Druhé ráno nebylo nijak odlišné od toho prvního. Yoshino křičela na brášku přes celý dům, ať vstává a k snídani byl zase chleba s máslem a marmeládou. Modrovlasá dívka zase odešla do školy o něco dříve. U dveří zazvonil zvonek zrovna, když už byl Liberta na odchodu. Kdo to může být? "Čaues, Liberto!" ve dveřích byl Teito. Libertovi se rozbušilo srdce. Ale proč? Stjný pocit měl,když šel spát. Pořád jen myslel na svého prvního nového kamaráda s tímto pocitem. "Napadlo mě, že můžeme jet společně busem, tak sebou hni." mrkl na blonďáka. "Jo, už jdu." řekl Liberta a nazouval si boty. "Vypadáš unaveně. Že tys byl včera večer na párty a mě jsi nevzal s sebou?" podezříval ho Teito. "Vypadám na to, že bych šel na nějakou párty?" smál se. "Máš pravdu, ty nejseš ten typ." a začali se smát oba dva.
V autobuse byl klid. Až na Teita. Ten kluk nikdy v klidu nebyl. Ale proč se začal Liberta cítit takhle? Proč jen v Teitově přítomnosti? "Poslyš Teito, můžu se tě na něco zeptat?" otočil se na kamaráda. "Jasně, cokoliv." usmál se na Liberta. "Když se mi v něčí přítomnosti rozbuší srdce, mám pocit, že se rozpustím, když se na mě jen podívá. Co je to za divný pocit?" Teito poznal, že je Liberta do někoho zamilovaný a hrozně se vylekal, ale nedal na sobě nic znát. "T-t-to jsi... zamilovaný." pronesl smutným hlasem. CO!? Já se zamiloval do svého nejlepšího kamaráda?! říkal si Liberta v hlavě. Ani nepoznal, že Teito se tváří úplně jinak, než jak se kdy tvářil, protože byl v šoku. On se do někoho zamiloval. Liberta má někoho radši než mě. honily se Teitovi myšlenky v hlavě. Dobrá tedy, mám nový úkol. Zjistiti kdo to je. "Proč se vlastně ptáš? Jsi zamilovaný?" zeptal se pochvíli ticha a když se trochu vzpamatoval. "Ehm... no... víš..a-asi j-jo." začervenal se Liberta a odvrátil tvář. Zbatek cesty autobusem byl klidný. Až moc klidný.

Ve škole byli oby zamyšlení. Teito přemýšlel, do koho se mohl Liberta zamilovat a Liberta jak vyznat Teitovi lásku. Ale co když není na kluky? Co se stane až se mu vyzná? Bude se mu vyhýbat? To by bylo špatně, protože by bylo ohroženo jejich přátelství a každovečerní večeře. Ne, raději mu to neřekne. Ale když se na něj podívá, začne se moc červenat. Nesmí nic poznat. "Jdu... ehm... na zá-záchod." vykoktal ze sebe. "Jo, běž." Teito měl pořád opřenou hlavu o ruku.
Na toaletách bylo naštěstí zrcadlo. Když se Liberta viděl, jak se červená, začal už pomalu rudnout. Opláchl si obličej vodou, aby se tolik nečervenal a dostal se do pohody.
Teito se rozhodl přestat přemýšlet a začít jednat. Zvedl se a šel za Libertou na toalety. "Liberto?" blonďák se podíval do zcadla za sebe. Zase se začal červenat. "C-c-co, Teito?" a přesunul svůj pohled, aby mu nebylo vidět do tváře. "Řekl bys mi do koho ses zamiloval?" A sakra je to tu. Nesmím mu to říct. "P-proč se ptáš?" bylo pozdě. Už zrudl. "Protože jsem tvůj kamarád a ti si říkají všechno. Tak? Jak se jmenuje?" přimračil se Teito a šel rovnou k Libertovi. "To nemůžu řict! Promiň." Teitovi došla trpělivost, chytl Libertu za límec a přitiskl ho ke zdi. "Liberto, no tak! Řekni mi to jako svému nejlepšímu kamarádovi." "Nemůžu! Nejde to." začali na sebe křičet. Liberta měl slzy v očích. "Liberto! Jestli mi neřekneš, kdo to je, tak už se mnou nepočítej!" spustil ho na zem, otočil se a chtěl jít, ale Liberta ho chytl za rukáv. "Ty. Jsi to ty." řekl tiše Liberta a rozplakal se. Teitovi se ulevilo. Usmál se a chytl jeho tvář do dlaní. "Bál ses o naše přátelství, že?" Teitovi stékly po dlaních Libertovi slzy. "Vždy zůstanu u tebe." "Teito..." přerušil Libertu polibkem. "Pojď, za chvíli bude zvonit." utřel mu slzy a ruku v ruce odešly. "Teito, už mi řekneš, co to bylo za slib?" usmál se. "No.., Když jsem tě poprvé viděl bylo to na autobusové zastávce. Zamiloval jsem se do tebe, tak jsem zavolal kamarádovi, který už byl ve škole, aby všem řekl, že se nikdo nebute kolem tebe plést, aby ses do něj nezamiloval. Museli slíbit i to, že to neřeknou." "Teito, miluju tě." "Já tebe taky" a políbili se.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 eles-games | 30. července 2014 v 14:03 | Reagovat

Nadherna povidka :")

2 kaji1 | 26. března 2015 v 22:02 | Reagovat

Rozkošné.

3 Bina | E-mail | 20. června 2015 v 10:31 | Reagovat

Slaďoučká povídka *rozplývá se*, krása :-)

4 Karin | 18. června 2017 v 15:12 | Reagovat

Moc pěkné. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama